Komentarze
  Polecane

  Kredyty hipoteczne Deutche Banku

  Pod koniec roku banki starają się zdobyć nowych klientów najróżniejszymi sposobami. Poruszenie na rynku kredytów hipotecznych sprawia, że banki wymyślają coraz to atrakcyjniejsze oferty –oczywiście zawsze lepsze od konkurencji. „5 lekkich lat” to nowy pomysł Deutche Banku kredytu hipotecznego z promocyjną marżą 1,5%. Czy ta oferta jest warta zainteresowania?

  Z doświadczenia wiemy, że nic nie dostaniemy za darmo, a już na pewno nie z banku. A marża 1,5% to totalna darmocha. Żeby ją otrzymać trzeba spełnić pewne warunki, które wcale nie są łatwe do spełnienia. Aby skorzystać z promocji trzeba wziąć kredyt w EUR lub PLN, a kwota kredytu nie może być niższa niż 400 000 zł (lub równowartości w EUR).

  Żeby nie było zbyt prosto, to każdy kredytobiorca musi utrzymać rachunek bankowy w Deutche Banku, gdzie przez okres pięciu lat będą co miesiąc wpływać w całości wynagrodzenia. Po spełnieniu tego warunku marża zostanie obniżona ze standardowej stawki 3,5% do 2,5%.

  Aby uzyskać upragnione 1,5%, trzeba zainwestować program inwestycyjno ubezpieczeniowy „Inwestuj w Przyszłość”, gdzie minimalna składka wynosi 150 zł od każdych 100 tys. udzielonego nam kredytu. Składki trzeba płacić minimum 2 lata. Pierwszy rok trzeba opłacić z góry, a minimalna kwota wynosi 7200zł przy kredycie 400 000zł.

  Jeszcze pozostaje kwestia prowizji dla banku. Tak! Oprócz marży jest także prowizja wynosząca minimum 3% czyli w najlepszym przypadku 12 000zł.

  Oferta Deutche Banku niezaprzeczalnie przyciąga uwagę, ale jest korzystna dla niektórych potencjalnych kredytobiorców. Przy inwestycji wartej 450 tys. zł i 10% wkładzie własnym korzystając z promocji Deutche Banku zaoszczędzimy jakieś 535 zł miesięcznie. To trochę mniej niż miesięcznie zobowiązanie programu inwestycyjnego, który w tej konkretnej sytuacji wynosi 607,50 zł miesięcznie. Jednak zyski z inwestycji zwrócą się dopiero po kilku latach.

  Jeżeli z jakiś powodów zrezygnujemy z programy inwestycyjno ubezpieczeniowego „Inwestuj w Przyszłość” po 2 latach (czyli minimalnym okresie), to marża wzrośnie o 1%, a rata o około 260zł.

  Czy oferta banku jest opłacalna, zależy tylko od potencjalnych kredytobiorców, czy są w stanie oprócz wzięcia kredytu inwestować we własną przyszłość.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.