Komentarze

  Kredyt na budowę domu

  Kredyt na budowę domu oprocentowanie kredyt na budowę kredyt na dom Nie wszyscy chcą kupić od razu gotowy dom lub marzą o własnym mieszkaniu. Niektórzy chcieliby z pewnością sami stać się po części projektantami i zbudować swój dom od podstaw. Niestety niezależnie od tego, czy dom kupimy czy zbudujemy, to koszt takiego przedsięwzięcia będzie bardzo duży i może nie obejść się bez kredytu. Budowę domu można sfinansować na przykład z kredytu hipotecznego, jaki oferuje ING Bank Śląski.
  Bank ING kredyt na budowę domu lub kupno mieszkania oprocentowuje na 5,75% lub 8,1%. Wszystko zależy od tego, czy wybierzemy promocję 0% prowizji, czy obniżona marża. Kredyt hipoteczny ING, to nie tylko kredyt na budowę domu lub kupno mieszkania, można nim sfinansować także kupno działki, wyremontować lub rozbudować dom. Jedyną dostępną walutą kredytu jest złotówka. ING Bank Śląski wymaga od kredytobiorców, by wzięli minimum 40 000zł kredytu hipotecznego, ale nie zgodzi się na sfinansowanie więcej niż 90% wartości nieruchomości. Okres kredytowania, na jaki możemy rozłożyć zobowiązanie, to 40 lat. Do kredytu możemy wybrać sobie jedną z dwóch ofert promocyjnych, czyli niższa marża lub prowizja 0%. Jeśli zależy nam na tańszym uruchomieniu kredytu, to z pewnością lepsza będzie opcja bez prowizji za przyznanie, jeśli jednak stawiamy na niższe miesięczne raty, to wówczas korzystniejsza będzie opcja z obniżoną marżą.
  Kredyt na budowę domu w ING nie będzie wymagał wykupienia dodatkowej polisy życiowej, ani też nie ma w zapisie prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu, niezależnie od chwili wcześniejszego spłacenia, ani od kwoty, która pozostała do spłacenia. Z pozostałych kosztów zostaje jeszcze wycena nieruchomości, która kosztuje, aż 1000zł, co jest jedną z wyższych stawek kredytów hipotecznych. Ogólnie rzecz biorąc kredyt ING jest jedną z lepszych ofert na rynku kredytów hipotecznych i z pewnością warta jest uwagi, jeśli mamy zamiar kupić mieszkanie lub wybudować dom.
   

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.