Komentarze

  Długa droga

  Długa droga kredyt warunki wniosek

  Nie jest to najlepszy czas na rozpoczynanie budowy domu, nie dlatego, że aura nie sprzyja, ale czas póki co na rynkach finansowych i kredytowych dość niepewny. Banki niekoniecznie chcą udzielać kredytów długoterminowych, a właśnie przede wszystkim kredyt na budowę rozwiązuje problemy finansowy wszelkich budów. Obecnie o kredyt na budowę domu nie jest też łatwo z powodu znacznych ograniczeń kredytowych takich jak chociażby znaczne zaostrzenie przez rekomendację T zasad obliczania zdolności kredytowych starających się o kredyty hipoteczne. Wprawdzie komisja nadzoru finansowe przyznaje, że chyba za ostro wkroczyła w ten problem i ma zamiar wycofać się ze swoich wcześniejszych ustaleń, ale póki co Obowiązują i banki muszą ich przestrzegać.
  – W dzisiejszych czasach nikt nie wybuduje własnego domu za swoje pieniądze więc liczy na kredyt na budowę i taki kredyt można dostać w banku, jeżeli oczywiście spełnia się wszystkie warunki bankowe. Ale jak wiadomo teraz te warunki są mocno już zaostrzone, więc tak naprawdę nigdy nie ma się pewności czy kredyt na budowę domu się w banku dostanie. Starać się jednak trzeba, a przede wszystkim mieć wszystkie niezbędne dokumenty – powiedział jeden z inwestorów.
  Na wstępie trzeba powiedzieć tak, aby w ogóle myśleć o budowie własnego domu należy mieć działkę budowlaną. Potem trzeba zebrać całą masę dokumentów. Zacznijmy od tego, że powinniśmy uzyskać pozwolenie na budowę, ale żeby o takie pozwolenie się starać trzeba też trzeba mieć odpowiednie dokumenty. Najpierw więc sprawdźmy czy działka jest działka budowlaną i czy nasz przyszły dom będzie budowany zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego. Dobrze też sprawdzić, czy w pobliżu nie są planowane jakie inwestycje drogowe, komunalne czy też wiadukty. Należy tez uzyskać decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, a wniosek o wydanie decyzji należy złożyć u wójta lub burmistrza. Poza tym powinniśmy określić charakter budynku to znaczy ile kondycji będzie miał, powierzchnię użytkową a także sposób oczyszczania lub odprowadzania ścieków. Ważne są również rozwiązania energetyczne. Po zebraniu wszystkich wymaganych dokumentów w tym również projektu budynku dołączamy te dokumenty do wniosku o pozwolenie na budowę. Po uzyskaniu pozwolenia rozpoczynamy starania o kredyt na budowę przedstawiając miedzy innymi pozwolenie na budowę i czekamy na decyzję banku.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.