Komentarze
  Polecane

  Problemy ze zwrotem

  Teraz w okresie licznych wyprzedaży częściej niż kiedykolwiek kupujemy przeróżne towary, które nie zawsze są nam potrzebne. Kusi nas niska cena, słowo „wyprzedaż”, ładne opakowanie, miła obsługa…

  Tylko, że kiedy już wrócimy do domu i popatrzymy na zakupy, to jakoś nam nieswojo. Żal nam że tyle pieniędzy wydaliśmy. Na początku zafascynowało nas to, że zakup był ładny i przydatny, ale już w domu nas rozczarował. A teraz nie wiadomo co mamy z nim zrobić. Czy można zwrócić zakupiony towar i otrzymać zwrot pieniędzy mając dowód zakupu?

  To wszystko zależy od tego, czy sklep w którym dokonaliśmy zakupu dopuszcza zwrot towaru na życzenie klienta. Zapisane to jest w regulaminie sklepu. Coraz więcej punktów handlowych oferuje możliwość zwrotu towaru na określonych warunkach w ciągu 7,10 a nawet 14 dni od dnia zakupu. Może się wydawać, że jest tak duża konkurencja, że wszystkie sklepy stosują taką taktykę, jednak w rzeczywistości tak nie jest.

  Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że według prawa jedna strona nie może zerwać zawartej umowy. Jeśli więc towar jest sprawny, nie uszkodzony, a sklep nie umożliwia zwrotu towarów na życzenie klienta, to oddanie zakupionej rzeczy jest niemożliwe. Niestety trzeba się z tym pogodzić.

  W rzadkich przypadkach można wynegocjować ze sprzedawcą zamianę zakupionego towaru na inny w tej samej cenie lub droższy. Warto spróbować tego rozwiązania, ale nie często się udaje, szczególnie w mniejszych sklepach i firmach rodzinnych. Większą szansę na zamianę będziemy mieli w hipermarketach i dużych sklepach branżowych.

  Aby mieć możliwość zwrotu zakupionych towarów bez żadnych konsekwencji, to zakupy trzeba robić przez Internet. Wszystko co zakupimy w sklepie internetowym, to zgodnie z prawem możemy zwrócić w ciągu 10 dni od momentu dostarczenia przesyłki. Jeśli sprzedający nie poinformował swoich klientów o przysługującym im prawie, to okres zwrotu towaru wydłuża się do 3 miesięcy od momentu dostarczenia przesyłki.

  Robiąc zakupy na Internecie mamy możliwość porównać towary w wielu sklepach internetowych i wybrać te w najatrakcyjniejszych cenach. Bardzo często zdarza się, że te towary zakupione w sieci są znacznie tańsze, od tych zakupionych w tradycyjnych sklepach, nawet po doliczeniu kosztu przesyłki.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.