Komentarze

  Coraz trudniej je otrzymać w bankach

  Coraz trudniej je otrzymać w bankach banki kredyty domy Najlepsze jest ostatnio hasło budujmy z dopłatami, ale z pewnością samymi hasłami domów nie wybudujemy. Potrzebne są kredyty na budowę, kredyty dostępne w bankach a nie tylko z ofert reklamowych których na rynku kredytów hipotecznych nie brakuje.

  Niestety kredyty na budowę czyli kredyty hipoteczne nie są już tak dostępne jak kiedyś, kiedy było o nie naprawdę łatwo. Mało tego banki stosowały przeróżne promocje aby tylko udzielić jak najwięcej takich kredytów i aby domy można było budować i kupować mieszkania. Nic więc dziwnego, że wówczas rynek mieszkaniowy kwitł a kredytobiorcy mogli kupować domy i mieszkania, a nawet budować domy ponieważ również kredyty na budowę były ogólnie dostępne. Niestety teraz zdecydowanie mniej budujemy, mniej jest zainteresowanych budową ponieważ właśnie dlatego że kredyty na budowę są mniej dostępne niż kiedyś i również dlatego że kredyty na budowę coraz teraz już o wiele droższe nić kiedyś. Niestety taka jest prawda a prawdą jest również i to że praktycznie na ma już tańszych kredytów walutowych ponieważ banki już wcześniej zrezygnowały z udzielania kredytów w szwajcarskiej walucie i teraz powoli wycofują się również z kredytów hipotecznych w euro Teraz tylko niektóre jeszcze banki udzielają kredytów w europejskiej walucie, ponieważ kredyty w polskiej walucie są już tańszymi kredytami hipotecznymi więc banki nie maja powodów aby udzielać kredytów walutowych. Niestety nic nie wskazuje na to że banki będą łagodzić swoją politykę kredytową wobec kredytów hipotecznych. Mało tego zapowiadają jej zaostrzenie.

  Zaostrzenie przewiduje również nowelizacja rekomendacji s według której banki nie będą już mogły udzielać kredytów hipotecznych bez wkładów własnych. Tak więc osoby decydujące się na kredyty hipoteczne po to by zakupić wymarzone cztery ściany lub je wybudować we własnym zakresie to powinni składać pieniądze na wkłady własne.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.