Komentarze

  Dlaczego coraz mniej ludzi stara się o kredyt na budowę?

  Jest mniej starających się o takie kredyty banki kredyty dom Nadal jest w ofercie bankowej ale coraz trudniej go dostać, chodzi oczywiście o kredyt na budowę bowiem tylko za taki kredyt jesteśmy w stanie wybudować własny dom.

  Oczywiście o kredyty hipoteczne jest teraz wyjątkowo trudno, poza tym są to kredyty bardzo drogie i już niewiele osób i rodzin jest na nie stać.

  Zresztą widać to na budowach, a raczej na ograniczonych budowach bowiem to już nie ten czas kiedy budowano wiele domów. Wprawdzie za kredyty ale jednak budowano ponieważ wiele osób stać było na wybudowanie własnego domu. Może też dlatego że kredyty walutowe były dość tanimi kredytami i działał też preferencyjny program rodzina na swoim . Teraz już nie ma ani kredytów walutowych ani kredytów z dopłatami rządowymi. Poza tym kredyty na budowę sa obecnie bardzo drogie i bardzo trudno też spełnić wszystkie warunki jakie stawiają przed starającymi się o kredyty banki. Trzeba też wiedzieć że o kredyty na budowę będzie jeszcze trudniej bowiem od nowego roku wejdą nowe przepisy rekomendacji s i wówczas kredyty hipoteczne bez wkładu własnego nie będą możliwe, poza tym prawdopodobnie nie będzie już kredytowania do 100 procent wartości nieruchomości. To prawda że jeżeli ma się wkład własny kredyty będą tańsze ale nie każdego jest stać na wkład własny. Może to jednak i lepiej bowiem ten kto ma w planach budowę własnego domu powinien mieć odłożone pieniądze. Jeżeli ich nie ma to najlepiej jak nie będzie starać się o kredyt. Trzeba mieć po prostu kasę aby podejmować decyzje o budowie domu. Jeżeli jednak ktoś ma pieniądze to chyba najlepiej jak będzie starać się o kredyt hipoteczny na budowę domu w banku pko bp. Z wielu z reszta powodów ale ważną zaleta tego programu jest fakt że 25 procent tego kredytu można przeznaczyć na dowolny cel.

  To nowość na rynku kredytów hipotecznych i w zasadzie banki nie decydują się na taki krok. Dlatego starając się o takie kredyty powinniśmy dokładnie przeanalizować rynek kredytów hipotecznych.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.