Komentarze

  Ranking lokat 3M: listopad 2015

  Ranking-lokat-3M:-listopad-2015

  Nadwyżkę finansów korzystniej jest ulokować na oprocentowanej lokacie, niż trzymać pieniądze na zazwyczaj nieoprocentowanym rachunku osobistym. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na zbyt długie zamrożenie kapitału, warto zastanowić się nad lokatami 3M. Oto ich ranking na listopad 2015.

  By zachęcić klientów do składania depozytów, banki stosują różną technikę. Najczęściej są to promocje – lokaty o podwyższonym oprocentowaniu, dostępne tylko przed określony czas, a nierzadko kierowane tylko do nowych klientów. W ten sposób instytucje finansowe mogą skutecznie pozyskać nowe środki na przykład do udzielania kredytów. Lokaty to również okazja do tego, by zarobił także konsument. Co prawda nie można się tu spodziewać ogromnej stopy zwrotu, ale za to lokuje się pieniądze w bezpieczny produkt bankowy z gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

  Najlepsze lokaty na 3 miesiące

  Przedstawiamy ranking najlepszych lokat 3M przy założeniu, że wpłacamy do banku 5 000 zł.

  Lp.

  Bank

  Oferta

  Konieczność założenia konta

  Zysk

  Oprocentowanie

  Ranking lokat 3M: listopad 2015

  1.

  Eurobank

  Lokata na Dobry Start

  Tak

  40,50 zł

  4%

  2.

  Idea Bank

  Lokata Happy

  Nie

  40,50 zł

  4%

  3.

  mBank

  3-miesięczna lokata dla nowych klientów

  Tak

  40,50 zł

  4%

  4.

  FM Bank PBP

  Smart Lokata – na powitanie

  Nie

  35,43 zł

  3,5%

  5.

  Bank Zachodni WBK

  Lokata 1/2/3

  Tak

  33,92 zł

  3,35%

  6.

  Millennium Bank

  Lokata Mobilna

  Tak

  32,91 zł

  3,25%

  7.

  BGŻ Optima

  Lokata Bezkarna

  Nie

  32,40 zł

  3,2%

  8.

  Eurobank

  Lokata na Nowe Środki

  Tak

  30,37 zł

  3%

  9.

  Raiffeisen Polbank

  Lokata VIDEO

  Tak

  28,86 zł

  2,85%

  10.

  Idea Bank

  Lokata Power

  Nie

  28,35 zł

  2,8%

  Czołówka na 4%

  Jak widać z naszego zestawienia, najwyżej oprocentowane lokaty na 3 miesiące kształtują się na poziomie 4% w skali roku. Warto od razu dodać, że dwie na trzy lokaty z podium wymagają dodatkowo założenia w danym banku konta osobistego. Oferty te są również dedykowane tylko nowym klientom, którzy mogą liczyć na wyższe niż w przypadku standardowych lokat oprocentowanie.

  Warunki lokaty Dobry Start w Eurobanku

  Lider naszego rankingu – Lokata na Dobry Start Eurobanku jest atrakcyjna również z powodu bardzo niskiej wymaganej kwoty minimalnej wpłaty – 200 zł. Za to maksymalnie można tu wpłacić 50 000 zł. Po 3 miesiącach lokata zostanie odnowiona automatycznie, ale nie oznacza to jednak, że klient straci możliwość ponowienia lokaty na wysokie oprocentowanie. Można nadal korzystać z oprocentowania 4%, gdy używamy aktywnie karty płatniczej. Istnieje również możliwość podwyższenia oprocentowania do 5% w skali roku, jeśli na założone konto osobiste przelewane będzie regularne wynagrodzenie.

  Comments are closed.