Komentarze

  Wybieramy doradcę od kredytów hipotecznych

  Wybieramy-doradcę-od-kredytów-hipotecznych

  Na rynku finansowym znaleźć możemy wiele firm doradczych. Zajmą się one chętnie pomocą w kwestii kredytu hipotecznego. Trzeba jednak pamiętać, że nie każda taka firma jest godna naszego zaufania. Na co więc zwracać uwagę, aby wybrać dobrego doradcę?

  Kredyt hipoteczny to bez wątpienia poważna decyzja. Co istotne, na rynek bankowy jest obfity w oferty, przez co zwykły laik może mieć problem z profesjonalnym ich porównaniem. Dlatego też tak przydatna jest pomoc ekspertów. Jeśli mamy trudności i nie wiemy, co tak naprawdę powinniśmy porównywać, to należy zwrócić się do profesjonalistów. Nie każdy, kto podaje się za specjalistę, jest jednak godny zaufania. Jak więc wybrać doradcę, który nam rzeczywiście pomoże?

  Pierwszą kwestią, na którą należy zwracać uwagę, wybierając doradcę kredytowego, jest jego niezależność. W końcu idziemy do profesjonalisty po to, aby wysłuchać szczerych podpowiedzi na temat różnych produktów rynkowych. Istnieją dwa typy niezależności: kapitałowa i produktowa. Kapitałowa odnosi się o tego, czy dana firma doradcza jest częścią większej grupy kapitałowej, która sama oferuje pożyczki. Produktowa zaś dotyczy tego, czy firma oferuje swoje produkty kredytowe. Na obie sprawy trzeba uważać, bo doradca zamiast zapewnić nam rzetelną analizę może forować określone produkty, a o innych w ogóle nie wspominać.

  Ważne jest także spojrzenie na profesjonalizm i doświadczenie. Wiele firm sieciowych zatrudnia pracowników, którzy umieją dobrze sprzedawać, ale nie posiadają fachowej wiedzy o finansach. Takie osoby zwykle skupiają uwagę na jednym produkcie i unikają odpowiedzi na pytania o analizę i porównanie go z innymi. Doświadczenie i profesjonalizm z perspektywy konsumenta dużo łatwiej zweryfikować niż niezależność firm doradczej.

  Ostatnią kwestią, na którą trzeba zwracać uwagę, jest zaangażowanie ze strony doradcy. Jeśli widzimy, że jesteśmy dlań kolejnym rutynowym klientem, to nie możemy liczyć na to, że angażuje się w naszą sprawę i dołoży wszelkich starań, aby wybrać z nami najlepszy produkt. Współpraca z takim doradcą to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Trzeba więc ich omijać szerokim łukiem.

  Podsumowując, wybranie doradcy kredytowego nie powinno dla nas stanowić trudności, jeśli będziemy sugerować się wyżej opisanymi kryteriami. Sprawą pierwszorzędną są więc doświadczenie, niezależność, profesjonalizm oraz zaangażowanie.

  Comments are closed.