Komentarze

  Kredyt na wykończenie mieszkania – w którym banku najtaniej?

  Kredyt-na-wykończenie-mieszkania---w-którym-banku-najtaniej?

  Większość osób nabywających mieszkanie na rynku pierwotnym decyduje się na lokal w standardzie deweloperskim. Oznacza to, że przed przeprowadzką należy takie lokum doprowadzić do stanu użytkowego, czyli je wykończyć. A gdy pieniędzy na to brak, bez problemu swoją pomoc zaoferuje bank. W którym banku dostaniemy kredyt na wykończenie mieszkania?

  Wykończenie mieszkania możemy sfinansować w ramach kredytu hipotecznego, jednak nie wszystkie banki taki kredyt posiadają w swojej ofercie. Te instytucje, które takie zobowiązania proponują, mają dodatkowe wymagania. Są one związane z wykonaniem i dostarczeniem do banku kosztorysu prac zawierającego informacje o zakresie remontu, użytych materiałach itp. Dokument ten musi określać koszty zaplanowanych prac wykończeniowych. Kosztorys oraz faktury posłużą bankowi do weryfikacji wykonanych prac.

  Warto wiedzieć, że kredytowanie kosztów wykończenia mieszkania z kredytu hipotecznego jest możliwe tylko w przypadku, gdy relacja zadłużenia i wartości lokalu nie przekroczy granicznego poziomu zobowiązania (czyli pamiętać należy o wkładzie własnym).

  W którym banku sfinansować wykończenie mieszkania?

  Bank

  Czy kredyt hipoteczny można przeznaczyć na wykończenie mieszkania

  Oprocentowanie

  Prowizja

  Dodatkowe wymagania

  Ranking kredytów na wykończenie mieszkania: maj 2016

  PKO BP

  Tak

  3,35%

  0%

  – 25% kwoty kredytu może być przeznaczone na dowolny cel

  – Do wniosku o kredyt trzeba dołączyć kosztorys. Po zakończeniu prac, bank dokonuje inspekcji nieruchomości.

   

  Bank Pocztowy

  Tak

  3,62

  3,5%

  – Możliwość przeznaczenia 30% kredytu na dowolny cel

  – Wypłata transz na wykończenie/remont odbywa się na podstawie fotoinspekcji z kartą kontroli.

   

  Bank Millennium

  Tak

  3,90%

  2%

  – Możliwość uzyskania środków na różnorodne cele

  – Potwierdzeniem wykonania prac jest dokumentacja fotograficzna kredytobiorcy i zbiór faktur z potwierdzeniem ich opłacenia.

   

   

  BGŻ BNP Paribas

  TAK

  4,29%

  5%

  – Możliwość zwiększenia kwoty kredytu o 15% na dowolny cel

  – Możliwość uzyskania środków na różnorodne cele

  – Klient musi przedstawić rachunki i faktury potwierdzające przynajmniej 60% wydatków i zgodzić się na inspekcję techniczną. Alternatywne rozwiązanie przewiduje kosztorys powykonawczy oraz inspekcję techniczną.

  Inne możliwości

  Wykończenie mieszkania można sfinansować także za pomocą kredytu gotówkowego lub pożyczki hipotecznej. Jednak w sytuacji, gdy posiadamy już obciążenie w postaci kredytu hipotecznego, możemy mieć problemy ze zdolnością kredytową, umożliwiającą pożyczkę. W związku z tym planując kupno mieszkania z rynku pierwotnego, lepiej wziąć pod uwagę jego wykończenie i – jeśli to możliwe – zwiększyć kwotę kredytu.

  Comments are closed.