Komentarze

  Najlepsze z dopłatami

  Na rynku kredytów mieszkaniowych stan wyczekiwania, ponieważ weszła właśnie w życie rekomendacja T. Specjaliści twierdzą, że to chwilowy stan, ponieważ po jakimś czasie wszystko wróci do normy i banki w walce o klienta będą zmuszone do stosowania przeróżnych promocji, rabatów i upustów. Już w roku ubiegłym kredytobiorcy mogli liczyć na upusty cenowe oraz darmowe dodatki takie jak tarasy, piwnice, czy garaże. Poza tym na rynek wchodzą nowe banki i tym samym zwiększy się konkurencja na tym rynku i o kredyty mieszkaniowe powinno już być o wiele łatwiej, a banki przestana dyktować zbyt rygorystyczne warunki.
  – Ostatnio o wiele łatwiej było dostać kredyty mieszkaniowe w euro i banki mocno stawiały właśnie na kredyty w tej walucie. Zmuszone zostały jednak do ograniczenia takiego kredytowania, ponieważ do akcji wkroczyła komisja nadzoru finansowego. Poza tym złoty zaczął gwałtownie tracić na wartości. Rzeczywiście do akcji wkroczyła wtedy komisja nadzoru finansowego, która miała i ma sporo zastrzeżeń do tej inicjatywy banków, ale banki skutecznie się broniły. Teraz prognozuje się, że też się wybronią, ale jak będzie przekonamy się w najbliższym czasie. Przypomnijmy, że jednym z głównych zarzutów komisji było nie informowanie klientów o skutkach wahań kursu walut, co oczywiście jest prawdą, ale wszyscy wiedzą, że knf nie tylko o to chodziło – powiedział ekspert od rynku kredytów mieszkaniowych.
  O wiele łatwiej jest o kredyty mieszkaniowe z tak zwanymi dopłatami rządowymi. Otrzymanie takiego kredytu znacznie ułatwia rządowy program „rodzina na swoim”. Początkowo nie było zbyt wiele osób zainteresowanych tym projektem, ponieważ na początku 2007 roku kiedy wchodziła w życie ustawa o kredyty było jeszcze wtedy stosunkowo łatwo, a klient mógł sam wybierać, który kredyt jest dla niego najkorzystniejszy. Ale kiedy w połowie tego samego roku dopadł nas kryzys, kiedy o kredyty mieszkaniowe zaczynało być już znacznie trudniej, kredytobiorcy przypomnieli sobie o rządowym wsparciu.
  – Wszystko to prawda, tylko należy uczciwie powiedzieć, że są to  kredyty nie dla wszystkich, lecz skierowane do określonej grypy społecznej. A więc do rodzin oraz osób samotnie wychowujących dzieci, które w zwykły sposób nigdy by na taki kredyt się nie zdecydowały, bądź nie miałaby w banku żadnej szansy na jego otrzymanie. Oferty tego kredytu również są zróżnicowane i przed podjęciem ostatecznej decyzji wszyscy zainteresowani tymi kredytami powinni dokładnie je przejrzeć.Poza tym od nowego roku zmieniają się zasady przyznawania takich kredytów i odblokowane też zostanie kredytowanie singli. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na internetowych stronach banków. Pamiętać przy tym należy, że są to kredyty długoterminowe więc spłacać je trzeba będzie przez wiele kolejnych lat. No i trzeba też będzie zwrócić pożyczone od państwa pieniądze, które przeznaczone zostały na spłatę odsetek kredytu.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.