Komentarze

  Z ołówkiem w ręku

  Przyszedł właśnie czas zaciskania pasa, rząd kroi wydatki, rosną ceny nic więc dziwnego, że coraz trudniej nam się żyje. Rośnie też bezrobocie, kurczy się rynek pracy, a wraz z tym nasze budżety domowe. Wiele już polskich rodzin żyje na skraju nędzy i niestety bez jakichkolwiek perspektyw na poprawę sytuacji. Ale są też rodziny, którym zupełnie nieźle się powodzi, które stać nawet na odłożenie gotówki. Polska to taki tygiel sprzeczności i skrajności oraz różnych często pogmatwanych ludzkich losów.
  – To prawda, ale tak jest niemal wszędzie: finanse, pieniądze, są bardzo ważnym elementem wpływającym na sytuacje rodzinne. Jeżeli ich nie wystarcza nawet na podstawowe potrzeby to wtedy rodzą się problemy i konflikty. Jeżeli liczy się każdy grosz, wówczas planowanie jego wydania jest sprawą priorytetową. Planowanie budżetu rodzinnego dotyczy zresztą nie tylko rodzin ubogich, ale bez wyjątku wszystkich. Życie z ołówkiem w ręku uczy oszczędności i szacunku dla pieniądza. Poza tym planując swoje wydatki z pewnością nie popadniemy w finansowe tarapaty. Owszem, czasami może się zdarzyć i się zdarza jakaś szybka i pilna pożyczka, ale wtedy jesteśmy na nią przygotowani, ponieważ mamy zabezpieczone środki na jej późniejszą spłatę. Kredyty i pożyczki są dla ludzi, ale dla ludzi myślących, którzy nie wpadają w paranoję kredytową – stwierdził znawca tego rynku.
  Przed kryzysem banki w zasadzie  nie kontrolowały rynku kredytowego, dlatego klienci banków zbyt często sięgali po kredyty gotówkowe nie martwiąc się o ich późniejszą spłatą. Często też nie mieli zdolności kredytowych, ale tych nikt wcześniej nie sprawdzał. Więc trudno się teraz dziwić, że tak dużo jest tak zwanych złych kredytów. Dlatego tak ważne jest planowanie i pilnowanie swoich finansów. Życie z przysłowiowym ołówkiem w ręku niejako wymusza na nas oszczędzanie każdego grosza, co w obecnej sytuacji staje się już koniecznością.
  – Wydawanie pieniędzy z głową nie wszystkim się udaje i większość z nich coraz częściej sięga po pożyczki o które jest o wile łatwiej w firmach pożyczkowych niż w bankach. W każdej rodzinie może zdarzyć się, że budżet nie wytrzymuje obciążeń i wtedy kredyty gotówkowe pomagają nam go załatać. Nie ma w tym nic szczególnego, ani groźnego jeżeli mamy wszystko dokładnie zaplanowane i jesteśmy na taką ewentualność przygotowani. Ale planowana pilna pożyczka, a nie nieświadome, czy nie daj Boże świadome, brnięcie w kredyty. Dlatego planujmy, rozpisujmy nasz budżet, dbajmy o nasze finanse, obliczajmy i kontrolujmy, a wówczas unikniemy kłopotów.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.