Komentarze

  Pożyczka coraz popularniejsza

  Na rynku kredytów i pożyczek hipotecznych póki co cisza. Spowodowało ją wprowadzenie w życie pełnego zapisu rekomendacji T, co z pewnością ograniczy zawieranie takich umów. Prawdopodobnie gorzej będzie na tym rynku od tego roku, ale są to mimo wszystko gdybania, ponieważ tak naprawdę nie wiemy jakie będą ruchy banków. Póki co banki nadal takich kredytów i pożyczek udzielają. A nawet w ramach promocji rezygnują z prowizji – na przykład polbank – oraz naliczają zupełnie przyzwoite marże – boś 1,5%. Oczywiście dla tych, którzy spełniają określone wymogi. Będąc przy tym temacie trzeba też powiedzieć, ze coraz większym zainteresowaniem na tym rynku zaczynają cieszyć się pożyczki hipoteczne. Jeszcze do niedawna banki nie były aż tak skore do udzielania takich pożyczek, ale to już jest wewnętrzna polityka banków, którą czasami przeciętnemu klientowi trudno zrozumieć .
  – To nie tak, że teraz o pożyczki hipoteczne znacznie łatwiej, ponieważ trudniej jest o kredyty hipoteczne. Po prostu zasady i warunki przyznawania pożyczek hipotecznych coraz bardziej odpowiadają klientom banków. Problem tylko w jakim banku o pożyczki hipoteczne najlepiej się starać? Najlepiej skorzystać z podpowiedzi porównywarek kredytowych takich jak chociażby Comperia. Otóż na przykład wybierając pożyczkę w wysokości 200 000 tysięcy złotych przy wartości nieruchomości 300 000 złotych, kredyt w złotówkach na 30 lat i równych rat, najlepszą ofertę ma bank ochrony środowiska. Pożyczki hipoteczne w boś są na zupełnie przyzwoitych warunkach, bowiem rzeczywiste oprocentowanie takiej pożyczki wynosi tylko 7,87%, a prowizję bank pobiera w granicach 1,5%. Nieco gorsze, ale też zupełnie przyzwoite warunki na pożyczki hipoteczne jest w polbanku w którym oprocentowanie jest jednak większe i wynosi11,96%, ale za to bank nie pobiera prowizji. Na trzecim miejscu znalazł się multibanku z oprocentowaniem 16,71%, ale za to z prowizją aż 4%. Można tylko wyobrazić sobie co się dzieje w innych bankach skoro multibank z takimi warunkami znalazł się na podium – powiedział ekspert rynku kredytów i pożyczek hipotecznych.
  Pożyczki hipoteczne cieszą się wśród klientów banków coraz większym zainteresowaniem, a to z tej przyczyny, że w przeciwieństwie do kredytów pożyczki hipoteczne mogą być spożytkowane na dowolny cel. To duża zaleta, ale są też i wada. Przede wszystkim – jak widać –  pożyczki hipoteczne są zdecydowanie wyżej oprocentowane od kredytów, również terminy ich spłat są zdecydowanie krótsze.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.