Komentarze

  Wysoki koszt ponagleń

  Niemal każdy ma jakiś kredyt lub zamierza go wziąć w najbliższym czasie. Na początku każdy się pilnuje i robi regularne przelewy. Jednak już po kilku miesiącach niektórzy zapominają o terminowości, a potem spotyka ich niemiłe zaskoczenie.

  Instytucja jaką jest bank nie ma odruchów ludzkich. Już w pierwszym dniu opóźnienia możemy zostać ponagleni o terminową spłatę należności. W konsekwencji zostajemy obarczeni dodatkowymi kosztami. Wiele jednak osób nie zdaje sobie sprawy, ile tak naprawdę to kosztuje.

  Ponaglenie może mieć różne formy: telefoniczną, listowną oraz interwencję osobistą pracownika banku. W zależności od banku cena za każde ponaglenie jest różna. Jeden telefon z banku będzie nas kosztować od 10zł do 15zł. Za list zapłacimy od 20zł do 40zł. Od 50zł kosztuje interwencja osobista. Zanim znajdą się pieniądze na koncie banku może minąć kilka dni. Bank w tym czasie może znowu ponaglać i to nawet kilka razy w tygodniu. I stąd się biorą dodatkowe koszty, oczywiście zgodne z tabelą opłat banku w którym mamy kredyt.

  Koszty ponagleń są bardzo wysokie. Pracowników banku nie obchodzi czy kredytobiorca ma w danym momencie ciężką sytuację finansową, czy aktualnie gdzieś wyjechał, czy po prostu zapomniał. Kredyt jest długiem, który trzeba spłacić.

  Zapominalscy, zabiegani klienci mogą zlecić stałe zlecenia aby uniknąć problemu spóźniania się z zapłatą raty. Płacąc ratę na poczcie lub w innych punktach usługowcach należy wziąć pod uwagę długość realizacji usługi. Jeśli aktualnie nie posiadamy środków na ratę, zawsze możemy negocjować z bankiem, który bardzo często idzie na ustępstwa.

  Nie warto ponosić dodatkowych kosztów związanych z kredytem. Lepiej przeznaczyć je na przyjemności. Jednorazowe opóźnienie to jeszcze nic groźnego, ale gdy nie będziemy płacić regularnie, to zasoby naszego portfela znacznie się uszczuplą.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.