Komentarze
  Polecane

  Open Finance subiektywnie

  Open Finance to firma, która zajmuje się doradztwem finansowym. Jego celem jest pomoc zwykłym śmiertelnikom w podejmowaniu decyzji dotyczących finansów. Pracownicy Open Finance są świetnie wyszkolonymi doradcami finansowymi, którzy oferują swoją fachową pomoc zupełnie za darmo. Pokonują z klientem całą długą, kredytową drogę, począwszy od wyboru najlepszego dla kredytobiorcy banku, na podpisaniu umowy kończąc.

  Czy Open Finance to instytucja charytatywna, a doradcy to wolontariusze? Bynajmniej nie i o tym na wstępie współpracy z OF należy pamiętać. Open Finance jest firmą, w dodatku świetnie prosperującą. Jej liczne placówki rozrosły się w sieć, a telewizyjna reklama zachęca 300 tys. filiżanek wypitej kawy.
  Każdy kredytowo – finansowy ignorant z pewnością skorzystał z usług Open Finance. My również. Rozpoczynając żmudne starania o kredyt hipoteczny poprosiliśmy OF o radę. Podczas pierwszej wizyty doradca był rzeczowy i skrupulatny, całkiem miły. Obiecał szybkie i korzystne załatwienie najlepszego kredytu. Jego fachowy słowotok wprawiał nas w jeszcze większą świadomość naszej niewiedzy. Docierało do nas zaledwie 10% z tego, co mówił. Przy kolejnych wizytach uporczywie przedstawiał nam oferty wciąż tych samych banków. Wysokość rat przerażała, ilość wymaganych dokumentów nie mieściła się w teczce. Niezgrabnie wypełniając wnioski zauważyliśmy rosnącą irytację doradcy. Po dwóch miesiącach spotkań, nie dotarliśmy nawet do połowy naszej kredytowej wyprawy. Opuściliśmy Open Finance i wzięliśmy sprawy w swoje ręce.

  Rozpoczęło się tournee bankowe. Po wielu wizytach mieliśmy kilka niezłych ofert kredytów. Z dwóch najlepszych wybraliśmy ostatecznie tę, w której miesięczna rata była mniejsza o 50 złotych. W skali 30 lat to duża różnica.
  A co z Open Finance? Na pewno należy docenić firmę za fachowość. Niewykluczone, że pomogła zasilić konto w banku niejednemu klientowi. Jednak powinniśmy pamiętać, że skoro nie płacimy doradcom z własnej kieszeni, prawdopodobnie w praktyce nie pracują oni dla nas. Może w tak trudnej decyzji, jaką jest kredyt mieszkaniowy na 30 lat, lepiej być swoim własnym doradcą?
  A  filiżanki kawy w Open Finance nigdy nam nie zaproponowano…

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.