Komentarze

  Pozytywna opinia

  Bezpieczne lub mniej bezpieczne finansowanie, korzystniejsze lub mniej korzystne produkty i usługi bankowe, omijanie lub łamanie prawa przez instytucje finansowe, codzienne problemy z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Dlatego skarżymy się na banki, firmy pożyczkowe, ubezpieczycieli czy też towarzystwa zarządzające funduszami inwestycyjnymi. Szkoda tylko, że zazwyczaj na skargach się kończy, chociaż ostatnio na przykład UOKiK ukarał kilka banków karami pieniężnymi.
  – Niestety banki zaczynają manipulować swoimi produktami i usługami, a także coraz częściej klientami. Alior Bank stosunkowo od niedawna funkcjonującemu na naszym rynku, bowiem powstał dopiero dwa lata temu. Mimo to bank ten obsługuje już ponad 600 tysięcy klientów oraz 45 tysięcy wszelkiego rodzaju firm. Na terenie całego kraju ma też ponad 170 oddziałów i 8 central finansowych. Ocenę ich funkcjonowania pozostawmy jednak klientom tego banku. Jak zwykle w takich sytuacjach opinii jest tyle ilu zabierających głos w tej sprawie. A więc od skrajnie negatywnych po zdecydowanie pozytywne. Na przykład jeden z klientów narzeka na fatalne – jego zdaniem – wyszkolenie pracowników, co ma się między innymi przejawiać zbyt skomplikowanymi procedurami spłaty kredytów hipotecznych. Jak się okazuje jednak co dla jednych jest skomplikowanymi procedurami dla innych już niekoniecznie. A taki na przykład kredyt hipoteczny „megahipoteka” jest naprawdę godny uwagi – stwierdził znawca tego rynku.
  Ale nie tylko ten, bowiem również hipoteczny kredyt z dopłatą również jest interesujący, chociażby dlatego, że alior bank finansuje do 100 procent nieruchomości, co nie jest takie oczywiste w innych bankach. Poza tym kredyt z dopłatą w tym banku może być bezprowizyjny, przyznawany nawet na 50 lat, istnieje też możliwość zawieszenia spłat nawet na pół roku po okresie dopłat. No i co warte jest zdecydowanego podkreślenie karencja na spłatę pt. kredyt z dopłatą „Rodzina na Swoim” może być nawet na okres 5 lat (sześciomiesięczne okresy). Natomiast inny klient alior bank tak stwierdził: „Nie jestem pracownikiem tego banku, ale zachęcam, żeby przejść się do placówki i poczuć na własnej skórze że Wyższa Kultura Bankowości to nie tylko hasło! Pracownicy przepraszają mnie nawet wtedy jeżeli trafię na choćby jednoosobową kolejkę, proponują do picia wodę lub kawę, więc jak na razie banku nie zmienię”. Podobnych opinii na temat Alior Banku jest więcej. Jak jednak na wstępnie zaznaczyliśmy są na temat tego banku również opinie negatywne. Ale Alior Bank jest stosunkowo młodym bankiem, więc ma jeszcze wiele do poprawienia.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.