Komentarze

  Jak ważne jest ubezpieczenie zdrowotne

  Ubezpieczenie zdrowotne to jedno z najważniejszych ubezpieczeń w naszym kraju. Obejmuje ono większość mieszkańców naszego kraju. Dzięki ubezpieczeniu zdrowotnemu mamy szeroki zakres świadczeń zdrowotnych.

  Powszechne ubezpieczenie zdrowotne

  Za cały system ubezpieczenia zdrowotnego w naszym kraju odpowiedzialny jest NFZ – Narodowy Fundusz Zdrowia. Składa  się on z centrali Funduszu i oddziałów wojewódzkich. Narodowy Fundusz zdrowia ma na celu zarządzanie środkami finansowymi, finansowanie usług zdrowotnych oraz refundację leków.
  Jeśli ktoś nie jest objęty obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego, może  ubezpieczyć się w Narodowym Funduszu Zdrowia w sposób dobrowolny. Oczywiście wszelkie formalności związane z ubezpieczeniem zdrowotnym będziemy mogli załatwić w lokalnym oddziale wojewódzkim NFZ.

  Czy możemy wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

  Większość z nas, pomimo że objęci jesteśmy powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym, nie jest zadowolona z jakości usług zdrowotnych. Przyczyną tego jest niska jakość tych usług oraz ograniczona dostępność do publicznej opieki lekarskiej. Zastanawiamy się więc nad tym, czy nie lepiej jest wykupić jakieś prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne może przybierać dwie formy:
  1.    Grupowe ubezpieczenie zdrowotne.
  2.    Abonament medyczny.
  Zakład ubezpieczeń oraz towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych są jedynymi instytucjami,  które mogą oferować prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Należy wówczas zawrzeć odpowiednią umowę z ubezpieczycielem. Takich ofert prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego w naszym kraju jest bardzo dużo. Uważnie więc należy się z nimi zapoznać, aby wybrać tę najlepszą. Ubezpieczenie zdrowotne jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy mamy dzieci oraz różne kredyty. Pomyślmy wówczas  o ubezpieczeniu zdrowotnym dla całej rodziny. W takiej sytuacji możemy wykupić pakiet rodzinny.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.