Komentarze

  By nie stracić na tej grze

  By nie stracić na tej grze inwestycje akcje fundusze

   

  Nikt nie odkryje Ameryki jeżeli stwierdzi, że aby zainwestować pieniądze trzeba najpierw je mieć. Ale skoro już je mamy to co mamy z nimi zrobić? Odłożyć w skarpetę, zakupić twarda walutę,  czy może zainwestować na giełdzie albo na rynku funduszy inwestycyjnych? A jeżeli ta druga ewentualność to gdzie i w co inwestować? Czy na przykład mają to być inwestycje w akcje, czy może inwestowanie bardziej bezpieczne. Ponoć inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych to wyższa szkoła jazdy i jedno z ostatnich stadiów bogacenia się. Coś w tym chyba jest, albowiem jak twierdzą wtajemniczeni, inwestowanie na giełdzie to wprawdzie bardzo intratne zajęcie, ale i ryzykowne z dużą domieszką adrenaliny. Inwestowanie w lokaty i na giełdzie to jak przesiadka z malucha do mercedesa. Inwestowanie na giełdzie to też dla wielu inwestorów zawód i tak chyba trzeba traktować tę pracę. Wiele na tym można zyskać, ale i wiele stracić. Czy warto więc ryzykować? Zdania na ten temat są podzielone, ale gdyby nie było inwestorów giełdowych nie byłoby giełdy i gigantycznych pieniędzy. Jeden z zapalonych graczy giełdowych opowiadał o swojej karierze, o początkach współpracy z bankami, inwestowaniu w depozyty bankowe, a później o początkach inwestowania w fundusze inwestycyjne. Fundusze akcji, zrównoważone, fundusze obligacji to były jego początki. Ten inwestor wiedział w co inwestować swoje pieniądze, aby zysk był jak największy. Ale jego początki również nie były usłane różami.

  – Zawsze byłem ryzykantem i nawet kiedy odradzano mi inwestycje w akcje nie słuchałem doradców. Ja wiedziałem swoje. Zawsze miałem przy sobie laptop i na bieżąco śledziłem notowania, spadki, wzrosty, informacje, tabele, wykresy. Inwestowania w fundusze, na giełdzie, musiałem się sam nauczyć, bowiem wtedy jeszcze nie wiedziałem czy w ogóle są na ten temat jakieś szkolenia – powiedział jeden z inwestorów.

  Inwestowanie na giełdzie, inwestycje w akcje, w fundusze inwestycyjne, nawet te w miarę bezpieczne czyli fundusze zrównoważone czy parasolowe, to już zupełnie inna bajka. Najwięcej oczywiście można stracić na akcjach, bowiem tam jest największe ryzyko, ale bez ryzyka nie ma dużych pieniędzy. Zawodowi gracze są uzależnieni od giełdy, ryzyka, adrenaliny no i pieniędzy, które na giełdzie są naprawdę bardzo duże. Czasy się jednak zmieniają, dla nie posiadających odpowiedniej wiedzy w co inwestować, w fundusze czy na giełdzie organizowane są specjalne szkolenia. Ponoć można z takich kursów wiele wynieść, chociażby jak zarabiać na giełdzie, mimo wielkich wahaniach indeksów giełdowych i jakich użyć instrumentów, aby nie stracić na tej grze.

   

  h.

  Leave a Reply

  You must be logged in to post a comment.